3

Mayıs
2014

Flappy Bird Çılgın Kuş Oyunu

Yazar: admin  |  Kategori: Site Tanıtımı  |  Yorum: Yok   |  223 views

flappybirdSon zamanlarda karşımıza çıkan popüler oyunlardan bir tanesi de hiç şüphesiz Flappy Bird isimli oyundur. Bu oyun, android işletim sistemli ve ios işletim sistemli telefonların mağazalarında kendine yer bulmuş, indirilme sayısı hafta içinde milyonlara ulaşmıştır.

Oyunun yapımcısı, Flappy Bird’ü anlık bir kararla mağazalardan kaldırmıştır. Açıklamalarında oyunun bağlayıcılığı ve sinirleri bozma gibi ruhsal hastalıklara neden olmamak adına böyle bir karar aldığına yer vermiştir. Ama oyunu akıllı telefeonlarına ya da tabletlerine daha oyun kaldırılmadan önce indiren kişilerin de oyunu silmedikleri sürece oynayabileceklerini belirtmiştir. Bir anda dikkatleri üzerinde toplayan Flappy Bird, küçüğünden büyüğüne herkesin oynadığı bir oyun haline gelmiş, hatta bu oyunun ismini söyleyemeyen minik çocuklar da “Kuş Oyunu” diye isimlendirmişlerdir.

Flappy Bird çılgınlığı telefonlardan sonra, bilgisayardan oynayan bir oyuncu kitlesine de ulaşmıştır. Özellikle oyun yapımcıları Flappy Bird adından değişik bir isimle oynama mantığı aynı olan bir çok oyun piyasaya sürmüş bunları da çeşitli siterde oynayıcıların hizmetine sunmuştur. Oyunu oynamak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

yorumlar:

Hiç Yorum Yapılmamış!

yorum yapmak ister misin?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

2012 © Blog.Satrancoyunu.gen.tr - Tüm Hakları Saklıdır. Yazılar kaynak belirtilmeden kullanılamaz. - iletişim